Juba aegade algusest...

Juba varajases lapsepõlves oli minu meelistegevuseks joonistamine. Mäletan, et unistasin lausa kunstniku ametist :). Tänaseks olen aga rõõmus, et osaliselt on joonistamisest saanud minu töö. Olgu selleks siis illustratsioonid, logo kujundus või reklaami disain.

Teekond veebini

Kodulehtede loomisega tegin algust juba aastal 1999 ning olen ülimalt õnnelik, et just sellel ajal alustasin. Kuna siis oli valdav enamus kodulehtedest staatilised, ehk html koodi baasil. Tänu sellele sain html koodi selgeks. Hiljem lisandus sellele PHP skriptide kirjutamine ning stiilikeel CSS. Tänaseks on kodulehe tegijal koodi tundmise vajadus küll oluliselt langenud, ehk teisisõnu, mitte vajalik. Küll aga pean tunnistama, et päris ilma selleta ei saa ka tänasel päeval.

Graafiline disain

Minu meelistegevuseks on endiselt illustratsioonid ja graafiline disain. Aastal 2005, kui soetasin endale programmi Adobe PhotoShop, avardus minu ees imeline digitaalne disainimaailm. Alustasin nii fototöötlusega, logo kujundusega kui ka reklaami disainiga. Minu esimesed 100 reklaami ajalehtedesse ja bänneritele disainisin just selles programmis. Hiljem sai minu peamiseks töövahendiks aga hoopis Adobe Illustrator, mille eest olen suure tänu võlgu just Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolile.

Kõik muutub digitaalseks

Oma töödes koostan sageli ka illustratsioone, mis sundis tavapliiatsi välja vahetama digitaalse vastu. Tänaseks on saanud minu sagedaseks töövahendiks just graafikalaud koos digitaalse pliiatsiga, ja pean ütlema, et see on suurepärane leiutis ja suureks abiks digi kunstnikele.

Asjad hakkasid liikuma

Kuna minu töödes on sotsmeedia reklaamil üsna suur osakaal, hakkasin huvituma liikuvast graafikast ja videotöötlusest. Esimesed animatsioonid valmisid tegelikult juba aastal 2000, kuid tollal piirdusid minu oskused vaid lihtsate bänner animatsioonidega. Siis aga astusin suure sammu ning juhuse tahtel sattusin liikuvat graafikat õppima. Üsna pea lisandusid minu teenuste nimekirja ka liikuv graafika ja videomontaaž.

Jätkan teekonda

Et oma teenustega kaasajas püsida, olen läbinud arvukaid koolitusi nii turunduse kui ka graafilise disaini erialadel. Kindlasti täiendan end ka tulevikus. Olen tänulik klientidele, kellega oleme lahendanud keerukamaid väljakutseid erinevates projektides, tänu millele olen end oluliselt arendada saanud.

Värviküllast ja sisukat tulevikku soovides,
Jüri Grinko
Jgrdisain OÜ