Olgu kohe alguses öeldud, et Facebook on korporatsioon, kes võib oma standardeid muuta üleöö, sellest kellelegi teada andmata. Seega, võimalik, et seda kirjutist lugedes on vahepeal standardid juba kolm korda muutunud. Kui see peaks nii juhtuma, leiate värskeima info googeldades.

Räägime lühidalt Facebook keskkonna kaanefotodest ja seda just ettevõtte lehe vaatevinklist. Facebooki kaanefoto ettevõtte lehel on üks väga olulisi detaile. See kujundab ettevõtte olemuse, olles justkui visiitkaardiks. Sellel on hea mõnest kampaaniast või mõnest muust olulisest olukorrast külastajatele teada anda. Paraku on aga nii, et ligi pooltel ettevõtetel on see tähelepanuta jäänud. Ei, mitte see, et neil polegi kaanefotot, vaid see, et kaanefotost on suur ja paraku see kõige olulisem osa peitu jäänud. Ja seda just mobiilivaates. Paljud kujundavad väga maitseka kaanefoto, nähes pikalt vaeva, kuid jätavad tähelepanuta selle väljanägemise mobiilivaates. Paraku on aga nii, et üle 90% külastajatest näeb seda kaanefotot just mobiili kaudu. Ja kui siis jääb oluline osa tekstist peitu, jätab see lohaka kujunduse mulje. Paraku on selle vastu eksinud ka reklaamidisaini ja turundus ettevõtted.

Kuidas vigu vältida

Eks kõige lihtsam on katsetada ja vastavalt vajadusele muudatusi teha. Küll aga on välja kujunenud vastavad mõõtude standardid nii arvuti- kui ka mobiilivaates. Kaanefoto üldmõõt peaks olema 820x360px, kuid seejuures tuleb arvestada, et arvutivaates kuvatakse sellest 820x315px ning mobiilivaates 640x360px. Samuti tuleks arvestada teksti ja oluliste detailide lisamisel, et need ei jääks kaanefoto servale liialt lähedale. Vt allolevalt pildilt (Ohutu teksti- ja infoala).

Facebook kaanefoto mõõdud